Informacje dla Wystawców

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w organizowanych przez naszą firmę wydarzeniach w charakterze Wystawcy, zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami i procedurą zgłoszenia.

Szczegółowe zasady przyjmowania i weryfikacji zgłoszeń, formularz zgłoszeniowy.

Informacja o planowanych wydarzeniach organizowanych przez firmę Jarmarki Śląskie znajduje się na stronie www.jarmarkslaski.pl w zakładce „Wydarzenia”.

Większość organizowanych wydarzeń odbywa się na katowickim Rynku oraz w jego obszarze wzdłuż ul. 3-go Maja i ul. Korfantego. Każdorazowo przy organizacji wydarzenia podawane jest miejsce jego organizacji.

W zależności od charakteru wydarzenia handlowego dopuszcza się wyłącznie wybrane formy zabudowy stoisk handlowych. W przypadku wydarzeń zimowych sprzedaż odbywa się wyłącznie za pośrednictwem domków drewnianych, nie ma wówczas możliwości prowadzenia sprzedaży z namiotów czy innych obiektów infrastruktury. Dla innych wydarzeń oprócz preferowanych stoisk w formie drewnianych domków, przewidziana jest możliwość zabudowy stoisk w postaci namiotów, food trucków, parasoli i innych elementów zabudowy.

Aby zostać Uczestnikiem wydarzenia, należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, pozytywnie przejść weryfikację oraz dopełnić formalności określonych przez Organizatora .

W organizowanych wydarzeniach mogą uczestniczyć osoby fizyczne prowadzące działalność nierejestrowaną, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne, stowarzyszenia, fundacje, organizacje pożytku publicznego.

• artykuły przemysłowe,
• wyroby artystyczne,
• rękodzieło, rzemiosło, ozdoby, ceramika, biżuteria,
• kosmetyki naturalne, świece zapachowe,
• ręcznie szyte zabawki z materiałów naturalnych,
• kubeczki pamiątkowe, pamiątki,
• wyroby regionalne,
• wyroby ze szkła, metaloplastyka,
• torby, galanteria, odzież artystyczna,
• antyki (książki, znaczki pocztowe, monety, stare meble, antyczna biżuteria, figurki porcelanowe, lampy, i inne przedmioty kultury materialnej),
• artykuły spożywcze: produkty naturalne, regionalne sery, wędliny, ciasta, pierniki, sękacze, pieczywo naturalne, przyprawy, kawy, herbaty, zioła, oleje tłoczone metodą naturalną, naturalnie wyciskane soki, miody, nalewki, wódki, wina, piwa,
• wyroby gastronomiczne: sery górskie podawane na ciepło, zupy, bigos, pierogi, zapiekanki, placki ziemniaczane, dania z grilla (gazowego lub elektrycznego ), gofry, naleśniki, owoce w czekoladzie, zapiekane owoce, racuchy , kurtoszkalacz – trdelnik, podpłomyki i inne.

Od momentu pojawienia się informacji na stronie internetowej.

Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania dostępnych lokalizacji.

Zwykle w ciągu 7 dni od momentu otrzymania Zgłoszenia Organizator kontaktuje się ze Zgłaszającym i przesyła na podany przez niego w zgłoszeniu adres email potwierdzenie przyjęcia. Jeśli jednak taki kontakt nie nastąpi, zalecamy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: +48 600 121 315

Po otrzymaniu poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego Organizator niezwłocznie prześle do Zgłaszającego ofertę uczestnictwa. Na każdym etapie weryfikacji Organizator i Zgłaszający mogą prowadzić rozmowy indywidualnie w kwestii kosztów uczestnictwa.

Istnieje możliwość ustawienia własnego domku, namiotu, food trucka lub innego obiektu. Należy jednak mieć na względzie, że w zależności od charakteru wydarzenia handlowego dopuszcza się wyłącznie wybrane formy zabudowy. Aby uzyskać informację jaka forma zabudowy jest przewidziana dla danego wydarzenia należy zapoznać się z Kartą Zgłoszenia przypisaną dla wybranego wydarzenia lub skontaktować się z Organizatorem.

Zapewniamy uczestnikom drewniane domki handlowe, namioty, parasole i inne formy infrastruktury. W przypadku firm gastronomicznych, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach zaleca się prowadzenie sprzedaży z własnych obiektów przystosowanych do sprzedaży w plenerze, charakterem nawiązującym do stylistyki wydarzenia i spełniających wymogi Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Z uwagi na specyfikę działalności gastronomicznej i uciążliwości jakie są związane z prowadzeniem tej działalności dla infrastruktury zabudowy Organizator zastrzega sobie prawo odmowy najmu infrastruktury należącej do Organizatora.

W formularzu zgłoszeniowym należy podać, jaka jest potrzebna powierzchnia handlowa, szczegółowe wymiary obiektu handlowego – domku, zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz zdjęcia obiektu.

Tak, jeśli termin wydarzenia jest krótki i impreza jest organizowana w weekend. W przypadku kiedy wydarzenie jest dłuższe i jego zabudowa opiera się głównie na domkach drewnianych – takiej możliwości nie ma, chyba że w wydarzeniu uwzględniono dodatkową formę zabudowy. Domek jest udostępniany Wystawcy na cały okres trwania imprezy. Podejmując decyzję o udziale, należy być przygotowanym na prowadzenie działalności, codziennie w godzinach trwania imprezy. 

Taka możliwość istnieje pod warunkiem, że uda się zagospodarować drugą połowę domku. Uczestnik zainteresowany takim rozwiązaniem powinien zgłosić podmiot, który wspólnie z nim chciałby dzielić domek. Uczestnicy muszą otrzymać zgodę Organizatora.

Standardowo domek udostępniany przez Organizatora ma powierzchnię 6,25m2
(2,5mx2,5m) – 1 moduł
Domki można ze sobą łączyć modułowo . Maksymalna powierzchnia do uzyskania wynosi 25m2 (10mx2,5m)

Tak. Zgłaszający może się ubiegać o wybraną lokalizację spośród aktualnie dostępnych . Propozycja lokalizacji podlega akceptacji przez Organizatora. Ostateczny wybór lokalizacji leży po stronie Organizatora.

Tak, jest taka możliwość, trzeba jednak pamiętać, że ekspozycja, powinna być schludna i zarazem estetyczna przygotowana w taki sposób, aby nie blokować ciągów komunikacyjnych oraz nie przeszkadzać odwiedzającym i innym wystawcom.

Tak. Każde stoisko – domek wyposażony jest w podstawową instalację elektryczną.

Standardowo stoiska wyposażone są w gniazdo o mocy 1 kW, które pozwala na podłączenie podstawowego oświetlenia LED, zasilenie kasy fiskalnej, terminala i telefonu. Jeśli Wystawca zamierza podpiąć dodatkowe oświetlenie, podłączyć czajnik to powinien zaznaczyć zapotrzebowanie o mocy ok. 2- 3 kW. Jeśli w domku będą używane dodatkowe urządzenia chłodnicze, grille elektryczne itp. , należy sporządzić listę tych urządzeń, sprawdzić ich zapotrzebowanie na tabliczkach znamionowych lub instrukcji obsługi i podać wartość sumaryczną. Przy zapotrzebowaniu przekraczającym 3 kW, należy określić czy wymagane jest zasilanie trójfazowe oraz określić typ gniazda siłowego. 

Tak, dostęp do wody jest zapewniony.

Tak, dostęp do toalet jest zapewniony.

Tak, można podjechać samochodem pod stoisko w celu jego zatowarowania, rozładunku, ale tylko w wyznaczonych godzinach. Zgodnie z regulaminem, dostawy mogą odbywać się wyłącznie poza godzinami trwania imprezy. Wyjątek stanowią dostawy do stoisk gastronomicznych.

Nie można parkować samochodu przy stosiku handlowym – domku.

Miejsca parkingowe znajdują się na wszystkich przyległych ulicach. Najbliżej przyległe miejsca parkingowe znajdują się w odległości 100m

Nie można instalować banerów na domkach drewnianych . Zewnętrzna reklama możliwa jest jedynie w formie roll-upów/standów.
Wszelkie instalacje winny być uzgodnione z Organizatorem.

Chęć udziału w wydarzeniu można zgłosić przez wysłanie formularza zgłoszeniowego.

Zgłoszenia
  1. Jesteś zainteresowany udziałem w Jarmarku Bożonarodzeniowym 2024?
    Zapoznaj się z » zasadami udziału
  2. Zapoznaj się z planem Jarmarku Bożonarodzeniowego 2024
  3. Jeśli jesteś zdecydowany uczestniczyć w Jarmarku Bożonarodzeniowym jako Wystawca:
    » Pobierz formularz zgłoszeniowy
  4. Zgłoszenie wyślij na adres e-mail wskazany w formularzu zgłoszeniowym.
  5. Jeśli masz pytania » napisz do nas
  6. Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami telefonicznie +48600121315
  7. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.
Jarmarki Śląskie
Scroll to Top
Przewiń do góry